Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ČeskyČESKY | EnglishENGLISH | MAPA STRÁNEK | KONTAKT | ÚVOD

zakázková výroba nábytku

Materiály

Masivní dřeviny

Po konzultaci se zákazníkem a dle typu zakázky je vybíráme z vlastních bohatých zásob nebo z nabídky stálých a ověřených dodavatelů. Zvláštní péči věnujeme kvalitě použitého materiálu, především jeho vlhkosti, neboť to je faktor, který zásadně ovlivňuje výsledné zpracování a životnost konečného výrobku. Z masivních dřevin preferujeme zejména tradiční české (borovice, smrk, douglaska, dub, buk, jasan, javor,ořech), ale můžete vybírat i z širokého spektra specifických a exotických dřevin.

Dýha

je dalším nosným materiálem používaným při výrobě našeho nábytku. Dýhy jsou velice rozmanité a variabilní, záleží na použité dřevině i metodě jejich výroby. Tento fakt společně s individuálním přístupem ke každé zakázce nám umožňuje uzpůsobit výběr dýhy stylu a využití nábytku. V této oblasti spolupracujeme s firmou TORAPO, která se řadí k tuzemské elitě, a je nám proto schopna dodat i opravdové "dýhové speciality".

Deskový materiál

Překližky, biodesky, laťovky, mdf desky, a ostatní deskový materiál nakupujeme ve firmě JAFHOLZ, v jejímž sortimentu nalezneme i kvalitní konstrukční lepené hranoly, stavební řezivo, různé druhy kování atd…

Lamináty – umakarty

jsou materiály s obrovským potencionálem nejen v tradičních oblastech jejich využití (pracovní kuchyňské desky, dvířkovina), ale i ve stavebnictví (obklady, fasády). Samostatnou kapitolou při použití těchto materiálů je design, kde nabízí neuvěřitelné a téměř nekonečné možnosti. Tyto materiály nám dodává firma LAMINÁTYPROTRUHLÁŘE.

Kování

je faktorem, který přímo ovlivňuje funkčnost a využitelnost nábytku. Nepřipouštíme v tomto ohledu žádné kompromisy a používáme jen osvědčené a kvalitní výrobky např. od firmy BLUM a HETTICH, poskytující záruku dlouhodobé funkčnosti. Záleží samozřejmě na vaší volbě, ale věřte, že jsme schopni vybavit vaši kuchyň stejnými systémy (např.dotykové ovládání), které najdete v luxusních kuchyních POGGENPOHL.

Povrchová úprava

Pro výslednou povrchovou úpravu používáme nejrůznější prostředky a výrobky. Na speciální kousky nábytku můžeme použít šelakovou polituru, není problém ošetřit povrch dřeva pravým včelím voskem nebo přírodními či voskovými oleji od firmy OSMO. Lakované povrchy jsme schopni zhotovit ve všech odstínech ral i v různém stupni lesku. Pro tento druh povrchové úpravy používáme výrobky MILESI, elitní firmy v tomto oboru .

Existuje jistě ještě mnoho dalších materiálů využitelných k výrobě nábytku. O nich si s vámi rádi osobně pohovoříme.